למי מתאים לעבור ניתוח להסרת משקפיים?

השאירו פרטים עוד היום או התקשרו
0501111111
באנר המרכז להסרת משקפיים


למי מתאים ניתוח?היכולת להתהלך בעולם מבלי להזדקק למשקפי ראייה מהווה את משאת נפשם של רבים בקרב הציבור הרחב ובהתאם לכך ניתן לראות כי הפופולאריות של הניתוח להסרת משקפיים רק הולכת ועולה, לא רק בישראל אלא בכל רחבי העולם.

עם זאת, לרוע מזלם של רבים מאלו שמעוניינים לעבור את הניתוח, הניתוח לא מתאים עבור כל מועמד וזאת כיוון שעל מנת להימצא כשיר לעבור את הניתוח, יש לעמוד בכמה וכמה קריטריונים.

תנאי ההתאמה לניתוח הסרת משקפיים

להלן התנאים העיקריים בנקודות על קצה המזלג:

  • רוחק ראייה – עד מספר +3.00 במשקפיים.
  • קוצר ראייה – עד מספר -10.00 במשקפיים.
  • פרסביופיה – ליקוי הראייה הנפוץ ביותר, המתרחש לאחר גיל ארבעים (בממוצע החל מגיל ארבעים וארבע). ליקוי זה בא לידי ביטוי בחוסר יכולת לראות עצמים או לקרוא אותיות מקרוב בבירור עקב ירידה טבעית ברמת הגמישות של עדשת העין. במצב זה ניתן לטפל על ידי ניתוח שבו גורמים לכך שאחת מהעיניים תראה טוב למרחק ואילו השנייה תראה טוב מקרוב (monovision).
  • צילינדר – עד מספר ארבע לכל היותר (בסימן פלוס ובסימן מינוס כאחד).
  • גיל – בדרך כלל הניתוח מבוצע במטופלים לאחר גיל עשרים למעט מקרים חריגים.
  • יציבות של המספר – היעדר שינוי במספר של המשקפיים במהלך השנה הקודמת לניתוח. עד שהמספר במשקפיים לא מתייצב ונותר יציב במשך שנה אחת לפחות, לא ניתן לאשר למועמד לעבור את הניתוח.
  • קריטריונים נוספים – מומלץ להימנע מביצוע הניתוח במהלך ההיריון וכן בדרך כלל מומלץ להמתין מספר חודשים לאחר ההיריון לפני שעוברים את הניתוח. בנוסף יש להימנע מנטילה של תרופות מסוימות בתקופה שבה מבצעים את הניתוח וכן יש להוכיח כי המטופל לא סובל ממחלות כלשהן המהוות קונטרה אינדיקציות למעבר הניתוח.

בריאות העין

לפני שניתן לקבוע כי המועמד אכן כשיר לעבור את הניתוח, יש לבצע מספר בדיקות שמטרתן לבחון את מצבן של העיניים שלו מבחינות רבות. בין היתר יש לוודא כי הקרנית של המטופל לא דקה מדי וכי לאחר השיוף לא תהיה דקיקה עד כדי כך שצורתה תתעוות. עוד יש לוודא כי המטופל לא סובל ממחלות עיניים שונות כמו לדוגמה קרטוקונוס או ממצבים פתולוגיים שונים, המהווים התווית נגד לביצוע הניתוח.

יש לציין כי לא אחת מגיעים מועמדים לבדיקות התאמה לצורך קבלת אישור למעבר הניתוח ומתברר כי הגיעו לרופא מהסיבות הלא נכונות. הכוונה היא שניתוח הסרת משקפיים לא מסוגל לפתור בעיות אותן לא הצליח המטופל לפתור בעזרת עדשות מגע או משקפיים. אם לדוגמה המטופל סובל מעין עצלה או קטרקט (שתי בעיות שלא ניתן לפתור על ידי שיפור של תשבורת האור בעיניים), הרי שגם הניתוח לא יצליח להביא מזור לבעיותיו.

הבדיקות אותן יש לעבור

על מנת לוודא כי אכן המועמד מתאים לעבור את הניתוח, עליו לעבור מגוון רחב של בדיקות התאמה כשבין היתר מדובר על הבדיקות הבאות:

  • בדיקת אופטומטריסט – בדיקה של חדות הראייה עם משקפיים ובלי משקפיים, בדיקה של מידת קמירות הקרנית, בדיקת רפרקציה, בדיקה של מידת שיתוף הפעולה והסנכרון בין שתי העיניים, בדיקת טופוגרפיה של הקרנית ועוד.
  • בדיקת רופא עיניים – בבדיקת רופא העיניים עליו לבחון האם העיניים של המטופל סובלות ממחלות ובעיות שונות דוגמת יובש, בעיות רשתית שונות, גלאוקומה, דלקות כרוניות ועוד. כמו כן על הרופא לבחון האם המטופל סובל ממחלות מערכתיות כלשהן המשפיעות על העיניים, שעשויות לפסול אותו מלעבור את הניתוח.

הסרת משקפיים בלייזר מיכל אקשטיין

הסרת משקפיים בלייזר מיכל אקשטיין

מיכל אקשטיין מייסדת ומנהלת הפורטל והמרכז להסרת משקפיים. רוצים לקבל את כל המידע על הסרת משקפיים בלייזר, היכנסו לפורטל עכשיו

השאירו פרטים עוד היום