בדיקת עיניים לפני ניתוח הסרת משקפיים

השאירו פרטים עוד היום או התקשרו
0501111111
באנר המרכז להסרת משקפיים


בדיקת ראיהרבים בקרב הציבור הרחב לא יודעים זאת, אך לפני שניתן לקבוע בוודאות כי המועמד לניתוח אכן כשיר לעבור את הפרוצדורה הרפואית, יש לבצע מספר בדיקות עיניים חשובות שמטרתן לבדוק את מידת ההתאמה שלו לעבור את ההליך. בנוסף לכך, יש לאסוף נתונים בנוגע למבנה של העין על מנת שניתן יהיה להתאים למטופל את הניתוח האופטימאלי עבורו באופן אישי ועל מנת שניתן יהיה לתכנן את ההליך הטיפולי.

סך הכול ניתן לחלק את הבדיקות שיש לבצע לשלוש: בדיקה לקביעת המספר במשקפיים, המבוצעת על ידי אופטומטריסט, בדיקת טופוגרפיה ממוחשבת של הקרנית, המבוצעת על ידי טכנאי מוסמך ובעל רישיון ובדיקה של רופא עיניים. במאמר שלפניכם נפרט אודות הבדיקות השונות.

בדיקה של המספר במשקפיים (בדיקת רפרקציה)

בדיקת רפרקציה היא בדיקה פשוטה ומהירה יחסית, הנמשכת כחמש עשרה דקות עד חצי שעה לכל היותר. הבדיקה מאפשרת לאופטומטריסט להעריך את המספר של המשקפיים הדרוש לתיקון הראיה בכל עין בנפרד ולתעד את חדות הראיה של הנבדק. על מנת שניתן יהיה לקבוע כי הנבדק אכן כשיר לעבור את הטיפול, יש להשוות את תוצאות הבדיקה לתוצאות של הבדיקות הקודמות וזאת כיוון שיש להוכיח כי לפחות שנה אחת המספר נותר ללא שינוי.

אם קיים חשד ולו הקל שבקלים כי הרפרקציה אינה יציבה, מומלץ ליצור קשר עם הגורם האחרון שביצע את הבדיקות, על מנת לשפר את הדיוק של הבדיקה. אם הנבדק סובל מהיפראופיה (רוחק ראיה), ייתכן כי תתבצע בדיקה לאחר הרחבת האישונים עם טיפות עיניים וזאת על מנת לנבא את הסיכוי להחמרה של רוחק הראיה בעתיד הנראה לעין.

בדיקת טופוגרפיה של הקרנית

בדיקה זו, המבוצעת כיום באמצעות ציוד מחשוב מתקדם ורגיש, מאפשרת להעריך את מידת הקמירות של קרנית העין, את רמת הסדירות של פני השטח של הקרנית ואת מידת האסטיגמציה. גם בדיקה זו מבוצעת בשתי העיניים כשבין היתר מטרתה לשלול קיום של מחלה הנקראת קרטוקונוס או כל מצב של תבנית קרטוקונית. במקרים רבים מאוד תבניות קרטוקוניות פוסלות את הנבדק שכן הן מהוות התווית נגד לניתוח.

בין היתר ייאספו גם נתונים בנוגע לעובי הקרנית בנקודות שונות, בנוגע לחלקים האחוריים של הקרנית ועוד. בדיקות עזר המאפשרות לקבל נתונים חשובים נוספים הן בדיקת קוטר האישונים בתנאי חושך ובדיקה להערכת כמות הדמעות בעין (מבחן שירמר). בדיקת קוטר האישונים חיונית לצורך קביעת הקוטר של האזור שיעבור שיוף בזמן הטיפול ואילו מבחן שירמר נועד לשלול מצבים הבאים לידי ביטוי ביובש בעיניים.

בדיקת רופא עיניים

הבדיקה של רופא העיניים מתחילה משיחה עם המועמד לניתוח שבה עליו לשאול את המטופל שאלות בנוגע לבריאותו הכללית ובנוגע לבריאות העיניים שלו. בין היתר יש לברר האם קיים סיפור משפחתי של מחלות עיניים, לבדוק באיזה גיל התחיל להרכיב משקפיים או לעשות שימוש בעדשות מגע, מתי החליף עדשות מגע או משקפי ראייה לאחרונה ועוד.

הבדיקה הקלינית כוללת בין היתר בדיקה של חלקי העין הקדמיים באמצעות מנורת סדק, בדיקת קרקעית העין לאחר הרחבת אישונים, בדיקת הלחץ התוך עיני, בדיקת עובי הקרנית באמצעות אולטרסאונד ועוד. בדיקה זו היא הבדיקה המסכמת הדרושה על מנת לאשר כי אכן המועמד כשיר לעבור את הטיפול ובלעדיה לא ניתן לעבור ניתוח להסרת משקפיים.

לאחר שלב זה מתקיימת פגישה בין המנתח למועמד לניתוח שבה מקבל המועמד הסברים בנוגע להליך הניתוחי, לסיכויי ההצלחה, לאלטרנטיבות העומדות בפניו, להכנות שעליו לבצע ועוד.

הסרת משקפיים בלייזר מיכל אקשטיין

הסרת משקפיים בלייזר מיכל אקשטיין

מיכל אקשטיין מייסדת ומנהלת הפורטל והמרכז להסרת משקפיים. רוצים לקבל את כל המידע על הסרת משקפיים בלייזר, היכנסו לפורטל עכשיו

השאירו פרטים עוד היום