החלמה והתאוששות מניתוח הסרת משקפיים

השאירו פרטים עוד היום או התקשרו
0501111111
באנר המרכז להסרת משקפיים


רופא עיניים ממליץאם אתם מתכננים לעבור בקרוב ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, חשוב ביותר שתרכשו כמה שיותר ידע לא רק בנוגע לניתוח עצמו ולהכנות שיש לבצע לפני הניתוח, אלא גם בנוגע לתקופת ההחלמה וההתאוששות שלאחר הניתוח.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שככל שתשכילו ותדעו יותר איך להתכונן לימים שלאחר הניתוח, כך תקופת ההחלמה תעבור באופן הרגוע והנעים ביותר. בנוסף לכך, חשוב לציין כי אמנם מדובר בניתוח הנחשב לבטיחותי יחסית, אך עדיין – חלק מהאחריות להצלחת הניתוח מוטלת על כתפי המנותח.

התנהלות לא נכונה לאחר הניתוח עלולה לסכן את תוצאות הניתוח ולכן כתבנו עבורכם את המאמר הבא שבו נפרט אודות ההחלמה וההתאוששות לאחר הניתוחים השונים להסרת משקפיים בלייזר. קריאה נעימה והחלמה מהירה!

ההבדל בין הטכניקות השונות

בגדול ניתן לחלק את כל סוגי הניתוחים להסרת משקפיים בלייזר לשתי קבוצות עיקריות להלן:

  • הסרת רקמה מעומק הקרנית (deep ablation) – הניתוח הנפוץ ביותר המבוצע בטכניקה זו נקרא LASIK. בניתוח זה יוצרים מתלה בחלק הקדמי של הקרנית על מנת לקבל גישה לשכבת הסטרומה ולאחר שמשייפים את הסטרומה, מחזירים את המתלה למקומו ומניחים לו להתאחות.
  • שיוף שטחי של הקרנית (surface ablation) – ישנן שתי טכניקות מרכזיות הנכללות בקבוצת ניתוחים זו. האחת נקראת PRK ובה מסירים את שכבת האפיתל במלואה על מנת לקבל גישה לסטרומה והשנייה נקרת LASEK ובה מגלגלים את שכבת האפיתל במהלך הניתוח מעל פני שכבת הסטרומה ומחזירים אותה במלואה למקומה עם תום השיוף.

בדרך כלל לאחר ניתוח להסרת משקפיים בשיטת השיוף השטחי המנותחים סובלים מתחושות צריבה בעיניים, הרגשה של גוף זר בעין, דמעת יתר, כאבי עיניים וטשטוש ראייה.

התסמינים יכולים לבוא לידי ביטוי בדרגות חומרה שונות ולרוב לא נמשכים יותר משלושה ימים אם כי במקרים חריגים הם יכולים להימשך יותר מכך. בדרך כלל בין 98%-99% מהמנותחים יכולים לחזור לפעילות שגרתית תוך שבוע אחד לכל היותר ואילו יתר המנותחים יכולים לחזור לשגרה לאחר מספר שבועות.

לאחר ניתוח המבוצע בשיטת השיוף, העמוק לעומת זאת, בדרך כלל המנותחים לא סובלים מכאבים או תסמינים עיניים נוספים ואם אכן מופיעים כאבים, הרי שבדרך כלל הם לא נמשכים יותר ממספר שעות. השיפור בראייה של המנותחים בטכניקה זו הוא מידי, החזרה לתפקוד מלא מהירה יותר אך יש לציין כי לאחר מספר שבועות, אין הבדל משמעותי בין שתי הטכניקות מבחינת השיפור בראייה.

הנחיות כלליות לאחר ניתוח הסרת משקפיים

להלן מספר הנחיות בנוגע להתנהגות ולהתנהלות לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר:

  • מומלץ ביותר להימנע מסביבות אפופות עשן או מישיבה בסמוך לחומרים בוערים כמו לדוגמה מקלות קטורת לצורך העניין. כמו כן יש להימנע משהייה במקומות מאובקים מאוד כמו למשל מחסנים או ספריות ישנות.
  • לאחר הניתוח יש להימנע באופן מוחלט משימוש באיפור ובקרמים למריחה על הפנים. משך הזמן שבו יש להתנזר משימוש בקרמים וחומרי איפור משתנה מניתוח לניתוח ולכן יש לפעול בהתאם להוראות המנתח.
  • חל איסור מוחלט לגעת בעיניים לאחר הניתוח להסרת משקפיים בלייזר. אין לשפשף את העיניים בשום אמצעי שהוא, אין ללטף אותן ועוד. בניתוח מסוג PRK למשל, הקרנית רגישה עד כדי כך, שעל המנותחים להרכיב עדשות מגע מיוחדות שתפקידן למנוע מגע בין העפעפיים לקרניות. קחו זאת לתשומת לבכם, – מגע הוא מתכון לאסון.
  • מומלץ להימנע מביצוע פעילות גופנית עד חודש לאחר הניתוח, בדגש על פעילות אקסטרים או על פעילות הקשורה למגע גופני כמו אגרוף, אמנות לחימה וכיוצא באלה.

קראו עוד על תופעות לוואי הקורות בעיניים:

כאבים ויובש בעיניים

הסרת משקפיים בלייזר מיכל אקשטיין

הסרת משקפיים בלייזר מיכל אקשטיין

מיכל אקשטיין מייסדת ומנהלת הפורטל והמרכז להסרת משקפיים. רוצים לקבל את כל המידע על הסרת משקפיים בלייזר, היכנסו לפורטל עכשיו

השאירו פרטים עוד היום